Normal view MARC view ISBD view

Studime 22

Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Akademia e shkencave dhe e arteve e Kosovës 2015Edition: Libri 22.Description: 420 p. 25 cm.Subject(s): Letërsi Shqipe -- Studime Filologjike
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 821.18 STUDIME 2015 (Browse shelf) 1 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
821.18 S.NOLI 1984 Në 100-vjetorin e lindjes 1882-1982 821.18 STAVILECI 1990 Iluminizmi në letërsinë e rilindjes kombëtare shqiptare 821.18 STUDIME 2014 Studime 21 821.18 STUDIME 2015 Studime 22 821.18 SULEJMANI 1974 V.1 Njerëzit 821.18 SULEJMANI 1974 V.2 Fëmijët e lumit tim 821.18 SULEJMANI 1974 V.3 Tregime

Këshilli redaktues : Rexhep Ismajli - Kryeredaktor
Eqrem Basha : Sekretar
Victor A. Friedman, anëtar
Teuta Abrashi, anëtar
Mehmet Kraja, anëtar
Idriz Ajeti, Kryeredaktor nderi.

Albanian & German & English

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës