Normal view MARC view ISBD view

Historia e letërsisë shqipe

Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës Akademia e Shkencave e Shqipërisë 2010Description: 264 f. 24 cm.ISBN: 9789951413909.Other title: Materialet e konferencës shkencore, 30-31 Tetor 2009, në Prishtinë.Subject(s): Gjuhësi -- Histori e gramatikës së gjuhës
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 821.18-112 HISTORIA 2010 (Browse shelf) 1 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
821.18-1.09 VINCA 1990 Orët e Poezisë 821.18-1.09 XHIIKU 1980 Romantizmi Arberesh 821.18-1.09-82 JASIQI 1976 Premtime e realizime 821.18-112 HISTORIA 2010 Historia e letërsisë shqipe 821.18.1-31 RRAHMANI 1999 Teoria e letërsisë - për shkollat e mesme 821.18-14 BERBATI 2008 1000 Thirrma për ty 821.18-14 KOSA 2001 Politikanë dhe sharlatanë

Këshilli redaktues: Ali Aliu, Sabri Hamiti, Mehmet Kraja.
Redaktor: Mehmet Kraja, Sekretar i Seksionit të gjuhësisë dhe të letërsisë.

Titulli paralel në gjuhën shqipe dhe angleze.
Bibliografia: 263-264 p.

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës