Normal view MARC view ISBD view

Draftimi i kushtetutës (Manual për hartuesit e Kushtetutës)

By: Bajrami, Arsim.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë AAB 2007Description: 309 p. ilus.foto. 30 cm.Subject(s): Law
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 19 Available

Ky Manual pretendon t'u ofrojë udhëzime dhe njoftime pjesëmarrësve në procesin e hartimit të Kushtetutës.Ai mund t'u shërbejë hartuesve të kushtetës në procesin kushtetutëdhënës, duke dhënë njohuritë elementare për përmbajtjen e Kushtetutës, elementet që duhet të përmbajë ajo, fazat e draftimit, shkathësitë dhe teknikat e normimit kushtetues, e deri të amendamentimit, implementimi, mbrojtja dhe aspektet e tjera të procesit kushtetues.

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës