Normal view MARC view ISBD view

Jehon kënga vallja s'ndalet

By: Sadiku, Rrahim.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Ferizaj 1997Description: 144 p. ilust. photo 24 cm.Other title: 30 vjet të ansamblit "Kastriotët" Ferizaj.Subject(s): Studime biografike -- Histori
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 929 SADIKU 1997 (Browse shelf) 2 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
929 RUGOVA 1987 Rugova 929 RUSI 1979 Dëshmi 929 SADIKU 1996 Hasan Kaleshi - Jeta dhe vepra 929 SADIKU 1997 Jehon kënga vallja s'ndalet 929 SADIKU 2002 Jetë kushtuar lirisë 929 SHABANI 2001 Jorgo Bukas 929 SHKA 2005 Shka "Katarina Josipi" 1970-2005

Monografi.
Ilustrimet janë të shprehura me anë të fotografive ku mund të shohim një pjesë të historikut të ansamblit "Kastriotët" Ferizaj.

Albanian

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës