Normal view MARC view ISBD view

Banesa Qytetare Kosovare e Shek. XVIII-XIX

By: Riza, Emin.
Contributor(s): Haliti, Njazi.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Akademia e Shkencave dhe Arteve e Kosovës 2006Description: 331 p. Ilustr. Photo. 30 cm.ISBN: 9951413374.Subject(s): Planifikimi i qytetit -- Zhvillimi Urban, sipërfaqe të ndërtuara. VendbanimetDDC classification: 711.4
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 711.4 RIZA 2006 (Browse shelf) 1 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
711.4 HARTKOORN 2000 V.2 Qyteti i ndertuar nga njerzit 711.4 RIINVEST 2001 Sme development in Kosova 711.4 RIINVEST 2004 Rural Development in Kosova 711.4 RIZA 2006 Banesa Qytetare Kosovare e Shek. XVIII-XIX 71/72 AR N.2 2009 AR - Arhitektura, Raziskave 72.01 ZEVI 1974 Architecture as Space 72.012 MILENKOVIC 2002 Uvod u Arhitektonsku Analizu

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës