Normal view MARC view ISBD view

Për artin e letërsisë

By: Marks, Karl.
Contributor(s): Engels, Fridrih.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Enti i botimeve shkollore i Republikës socialiste të Serbisë 1968Description: 307 p. 24 cm.Subject(s): Gjuhësi -- Letërsi
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 82.02 (091) MARKS 1968 (Browse shelf) 1 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
82.0 WELLEK 2007 Teoria e letërsisë 82.01 BUZHALA 2008 Përqasje estetike 82.01 VINCA 2002 Kurs i teorive letrare 82.02 (091) MARKS 1968 Për artin e letërsisë 82.02 TODOROV 2007 Letërsia në rrezik 82.08 XHUVANI 1982 Fillime të stilistikës e të letërsisë së përgjithshme 82.081 MUSAI 2007 Si të shkruajmë ese - paragrafët, pyetjet dhe vlerësimi

Albanian

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës