Normal view MARC view ISBD view

Vepra 1

By: Frashëri, Naim.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Faik Konica 2000Description: 398 p. 21 cm.Subject(s): Letërsi Shqipe
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 821.18 N. FRASHËRI 2000 V.1 (Browse shelf) 1 Available

Vëllimi 1. Ëndërrime ; Bagëti e bujqësija ; Dëshir’e shqiptarëvet ; Lulet e verës ; Dashuria ; Vjersha për mësonjëtoret e para ; Parajsa dhe fjala fluturake ; Shqipëria ; Pellazgët-Shqipëtarët -- Vëllimi 2. Histori e Skënderbeut -- Vëllimi 3. Qerbelaja -- Vëllimi 4. E këndimit çunavet këndonjëtoreja I ; E këndimit çunavet këndonjëtoreja II ; Histori e përgjithëshme për mësonjëtoret e para ; Histori e Shqipërisë -- Vëllmi 5. Dituritë për mësonjëtoret të para ; Gjithësia ; Mësime ; Katër stinët ; Iliadhë e Omirit ; Letërkëmbimi.

Albanian

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës