Normal view MARC view ISBD view

Përralla rome të Kosovës

By: Krasniqi, Ali.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Rilindja 1989Description: 132 p. 18 cm.Subject(s): Folklor
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 398.2(214.98) KRASNIQI 1989 (Browse shelf) 1 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
398.2(=18) ÇETTA 1972 V.2 Prozë popullore nga Drenica - II 398.2(=18) RUKIQI 1998 Krijues dhe bartës të tregimeve popullore në Drenicë 398.22 STANECI 2007 Legjendat e karadakut 398.2(214.98) KRASNIQI 1989 Përralla rome të Kosovës 398.23 FOLKLOR 1998 Folklori shqiptar 398.23 TRENA2018 Thesaret e odave shqipare 398.23(=18) ANEKDOTA 2001 Anekdota shqiptare

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës