Normal view MARC view ISBD view

Letërsia në rrezik

By: Todorov, Tzvetan.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Gjon Buzuku 2007Description: 90 p. 20 cm.ISBN: 9951080545.Subject(s): Letërsi -- Kritika Letrare
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 82.02 TODOROV 2007 (Browse shelf) 15 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
82.01 BUZHALA 2008 Përqasje estetike 82.01 VINCA 2002 Kurs i teorive letrare 82.02 (091) MARKS 1968 Për artin e letërsisë 82.02 TODOROV 2007 Letërsia në rrezik 82.08 XHUVANI 1982 Fillime të stilistikës e të letërsisë së përgjithshme 82.081 MUSAI 2007 Si të shkruajmë ese - paragrafët, pyetjet dhe vlerësimi 82.09 ALIU 1987 Ese Letrare

Parathënie : 7-15 p.

Shënime për autorin : 89-90 p.

French, albanian

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës