Normal view MARC view ISBD view

Mefistofeles i Androgin

By: Elijade, Mirca.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Gradas Alef 1996Description: 158 p. 22 cm.Subject(s): Letërsi
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 82.09 ELIJADE 1996 (Browse shelf) 1 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
82.081 MUSAI 2007 Si të shkruajmë ese - paragrafët, pyetjet dhe vlerësimi 82.09 ALIU 1987 Ese Letrare 82.09 BALLATA 1987 Gjurmëve të Muzës 82.09 ELIJADE 1996 Mefistofeles i Androgin 82.09 ELIOT 1982 Ese të zgjedhura 82.09 FRAJ 1990 Anatomia e Kritikës 82.09 HAMITI 1991 Aspekte të Romanit të E. M. Forsterit

Albanian

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës