Normal view MARC view ISBD view

Poetika e Romanit Shqiptar (1952-1977)

By: Fetiu, Sefedin.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Instituti Albanologjik i Prishtinëss 1992Description: 141 p. 20 cm.Subject(s): Letërsi Shqipe -- Kritikë Letrare
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 821.18.09 FETIU 1992 (Browse shelf) 1 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
821.18.09 FETIU 1979 Romani Shqiptar i Luftës 821.18.09 FETIU 1979 Krijues dhe Krijime 821.18.09 FETIU 1984 Vepra e Migjenit dhe kritika e saj 821.18.09 FETIU 1992 Poetika e Romanit Shqiptar (1952-1977) 821.18.09 FETIU 1994 Alternativat e Kuptimit 821.18.09 FRASHËRI 1997 Kthimi i Mid`hat Frashërit 821.18.09 GALICA 1995 Simbolika e Sundimit

Albanian

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës