Normal view MARC view ISBD view

Mythos dhe Eidos (Pasqyrat e Narçizit e Ernest Koliqit)

By: Çitaku, Muhamed.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë AIKD 2008Description: 129 p. 21 cm.ISBN: 9789951410236.Subject(s): Letërsi Shqipe -- Kritikë Letrare
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 821.18.09 ÇITAKU 2008 (Browse shelf) 1 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
821.18.09 BREHT 1982 Studime Kritike 821.18.09 BUXHOVI 1978 Çaste 821.18.09 BYTYÇI 2003 Labirinteve të tekstit letrar 821.18.09 ÇITAKU 2008 Mythos dhe Eidos (Pasqyrat e Narçizit e Ernest Koliqit) 821.18.09 DAKAJ 2017 Për dhe nga gazetat 821.18.09 DEDJA 1998 Loro Boriçi Kapiteni i futbollit 821.18.09 DEGË 1994 Degë me sytha

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës