Normal view MARC view ISBD view

Prekje lirike

By: Rugova, Ibrahim.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Faik Konica 2005Description: 242 p. ilustr. 20 cm.ISBN: 9951061222.Subject(s): Letërsi Shqipe
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 821.18 RUGOVA 2005 V.5 (Browse shelf) 1 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
821.18 RUGOVA 2005 V.1 Kah teoria 821.18 RUGOVA 2005 V.3 Krahe dhe premisa të kritikës letrare shqiptare 1504-1983 821.18 RUGOVA 2005 V.4 Çështja e Kosovës : biseda me Marie Françoise Allian dhe Xavier Gallmiche 821.18 RUGOVA 2005 V.5 Prekje lirike 821.18 RUGOVA 2005 V.6 Refuzimi estetik 821.18 RUGOVA 2005 V.7 Strategjia e kuptimit 821.18 RUGOVA 2005 V.8 Vepra e Bogdanit 1675-1685

Fotografia e autorit.

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës