Normal view MARC view ISBD view

Sprovimet e Modernitetit

By: Bobi, Gani.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Rilindja 1982Description: 107 p. 20 cm.Subject(s): Letërsi Shqipe -- Kritikë Letrare
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 821.18.09 BOBI 1982 (Browse shelf) 1 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
821.18.09 BERISHA ROMAN 2006 Roman i bukurisë së pamort dhe i trishtimit të pashuar 821.18.09 BERISHA VEPER 2003 Vepër e qenies dhe e qenësisë sonë 821.18.09 BIHIKU 1973 Probleme Letrare 821.18.09 BOBI 1982 Sprovimet e Modernitetit 821.18.09 BRAHIMI 1972 Kritika 821.18.09 BRAHIMI 1986 Vepra dhe Profile Krijuese 821.18.09 BREHT 1982 Studime Kritike

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës