Normal view MARC view ISBD view

Studime Kritike

By: Breht, B.
Contributor(s): Foks, R | Finkelshtajn, S.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Naim Frashëri 1982Description: 514 p. 17 cm.Subject(s): Letërsi Shqipe -- Kritikë Letrare
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 821.18.09 BREHT 1982 (Browse shelf) 1 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
821.18.09 BOBI 1982 Sprovimet e Modernitetit 821.18.09 BRAHIMI 1972 Kritika 821.18.09 BRAHIMI 1986 Vepra dhe Profile Krijuese 821.18.09 BREHT 1982 Studime Kritike 821.18.09 BUXHOVI 1978 Çaste 821.18.09 BYTYÇI 2003 Labirinteve të tekstit letrar 821.18.09 ÇITAKU 2008 Mythos dhe Eidos (Pasqyrat e Narçizit e Ernest Koliqit)

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës