Normal view MARC view ISBD view

Vëzhgime për poezinë popullore

By: Berisha, Rrustem.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Rilindja 1987Description: 240 p. 20 cm.Subject(s): Letërsi Shqipe -- Kritikë Letrare
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 821.18.09 BERISHA 1987 (Browse shelf) 4 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
821.18.09 BEQIRI 2016 Një histori letërsie e ndaluar 821.18.09 BERISHA 1976 Personifikimi në poezinë popullore shqipe 821.18.09 BERISHA 1985 Teksti Poetik 821.18.09 BERISHA 1987 Vëzhgime për poezinë popullore 821.18.09 BERISHA 1997 Mbi tri vepra poetike te Zef Skiroit 821.18.09 BERISHA 2002 Vepra 821.18.09 BERISHA ROMAN 2006 Roman i bukurisë së pamort dhe i trishtimit të pashuar

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës