Normal view MARC view ISBD view

Kriminologjia

By: Halili, Ragip.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë AAB - RIINVEST 2011Description: 420 p. 24 cm.ISBN: 9789951494250.Subject(s): Law -- Kriminologji
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
343.9 (075.8) HALILI 2011 (Browse shelf) 10 Available

Parathënie : Në botën bashkëkohore, Kriminologjia dhe kërkimet kriminologjike paraqesin një komponentë dhe faktor të fuqishëm të studimit dhe të njohjes së shkaqeve të kriminalitetit dhe të luftimit të tij. 3-4 p.

Indeksi i kuptimeve 395-404 p.
Indeksi i emrave 405-408 p.
Literatura 409-418 p.

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës