ICLS 2015 : Konferencë Shkencore Ndërkombëtare : libri i abstrakteve (Record no. 7455)

000 -LEADER
fixed length control field nam a22 7a 4500
003 - CONTROL NUMBER IDENTIFIER
control field OSt
005 - DATE AND TIME OF LATEST TRANSACTION
control field 20180531115027.0
008 - FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS--GENERAL INFORMATION
fixed length control field 180531b xxu||||| |||| 00| 0 eng d
020 ## - INTERNATIONAL STANDARD BOOK NUMBER
International Standard Book Number 9789951494540
040 ## - CATALOGING SOURCE
Transcribing agency AAB
041 ## - LANGUAGE CODE
Language code of original alb eng
080 ## - UNIVERSAL DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
Universal Decimal Classification number 341(063) : 343.98(063) : 06(496.51)"2015"
245 ## - TITLE STATEMENT
Title ICLS 2015 : Konferencë Shkencore Ndërkombëtare : libri i abstrakteve
Statement of responsibility, etc. organizatorë Fakulteti Juridik, Kolegji AAB, Fakulteti për Kriminalistikë, Kriminologji e Studime të Sigurisë, Universiteti i Sarajevës
260 ## - PUBLICATION, DISTRIBUTION, ETC.
Place of publication, distribution, etc. Prishtinë
Name of publisher, distributor, etc. Kolegji AAB
Date of publication, distribution, etc. 2015
300 ## - PHYSICAL DESCRIPTION
Extent 59, 45 p.
Dimensions 24 cm.
500 ## - GENERAL NOTE
General note Në anën e kundërt të librit titulli dhe teksti paralel në gjuhën angleze.
546 ## - LANGUAGE NOTE
Language note Albanian and English
650 #0 - SUBJECT ADDED ENTRY--TOPICAL TERM
9 (RLIN) 7
Topical term or geographic name entry element Law
General subdivision E drejat ndërkombëtare
-- Kongreset dhe kuvendet -- 2015 -- Prishtinë(Kosovë)
-- Kriminalistika
710 ## - ADDED ENTRY--CORPORATE NAME
9 (RLIN) 4548
Corporate name or jurisdiction name as entry element Kolegji AAB. Fakulteti Juridik, Prishtinë
Subordinate unit Universiteti i Sarajevës. Fakulteti për Kriminalistikë, Kriminologji e Studime të Sigurisë
942 ## - ADDED ENTRY ELEMENTS (KOHA)
Source of classification or shelving scheme
Koha item type Book
Holdings
Withdrawn status Lost status Source of classification or shelving scheme Damaged status Not for loan Collection code Permanent Location Current Location Date acquired Full call number Barcode Date last seen Copy number Price effective from Koha item type
          Hardcover AAB College Library AAB College Library 2018-05-31 341 LIBRI 2015 9789951494540 2018-05-31 5 2018-05-31 Book

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës