Konventat e Gjenevës të 12 Gushtit 1949 dhe protokollet shtesë (Record no. 70)

000 -LEADER
fixed length control field nam a22 7a 4500
003 - CONTROL NUMBER IDENTIFIER
control field OSt
005 - DATE AND TIME OF LATEST TRANSACTION
control field 20170216130324.0
008 - FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS--GENERAL INFORMATION
fixed length control field 170216b xxu||||| |||| 00| 0 eng d
040 ## - CATALOGING SOURCE
Transcribing agency AAB
080 ## - UNIVERSAL DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
Universal Decimal Classification number 341.33
245 ## - TITLE STATEMENT
Title Konventat e Gjenevës të 12 Gushtit 1949 dhe protokollet shtesë
260 ## - PUBLICATION, DISTRIBUTION, ETC.
Place of publication, distribution, etc. Prishtinë
Name of publisher, distributor, etc. Komiteti ndërkombëtar i Kryqit të kuq
300 ## - PHYSICAL DESCRIPTION
Extent 392 p.
Dimensions 21 cm.
650 #0 - SUBJECT ADDED ENTRY--TOPICAL TERM
9 (RLIN) 7
Topical term or geographic name entry element Law
General subdivision Konventa
942 ## - ADDED ENTRY ELEMENTS (KOHA)
Source of classification or shelving scheme
Koha item type Book
Holdings
Withdrawn status Lost status Source of classification or shelving scheme Damaged status Not for loan Collection code Permanent Location Current Location Date acquired Full call number Date last seen Copy number Price effective from Koha item type
          Hardcover AAB College Library AAB College Library 2017-02-16 341.33 2017-02-16 1 2017-02-16 Book
          Hardcover AAB College Library AAB College Library 2017-02-16 341.33 2017-02-16 1 2017-02-16 Book

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës