Shkaktimi i dëmit dhe përgjegjësia civile juridike (Record no. 1410)

000 -LEADER
fixed length control field nam a22 7a 4500
003 - CONTROL NUMBER IDENTIFIER
control field OSt
005 - DATE AND TIME OF LATEST TRANSACTION
control field 20170223163529.0
008 - FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS--GENERAL INFORMATION
fixed length control field 170223b xxu||||| |||| 00| 0 eng d
020 ## - INTERNATIONAL STANDARD BOOK NUMBER
International Standard Book Number 9989571716
040 ## - CATALOGING SOURCE
Transcribing agency AAB
041 ## - LANGUAGE CODE
Language code of text/sound track or separate title alb
080 ## - UNIVERSAL DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
Universal Decimal Classification number 347.515.2 : 349
100 ## - MAIN ENTRY--PERSONAL NAME
9 (RLIN) 1298
Personal name Kadriu, Osman
245 ## - TITLE STATEMENT
Title Shkaktimi i dëmit dhe përgjegjësia civile juridike
260 ## - PUBLICATION, DISTRIBUTION, ETC.
Place of publication, distribution, etc. Shkup
Name of publisher, distributor, etc. Tringa
Date of publication, distribution, etc. 2003
300 ## - PHYSICAL DESCRIPTION
Extent 200 p.
Dimensions 24 cm.
500 ## - GENERAL NOTE
General note Vështrim i veçantë mbi shkaktimin e dëmit nga ndërprerja e punës dhe e marrëdhënies së punës pa bazë juridike
504 ## - BIBLIOGRAPHY, ETC. NOTE
Bibliography, etc. note Literatura 187-195 p.
546 ## - LANGUAGE NOTE
Language note albanian
650 #0 - SUBJECT ADDED ENTRY--TOPICAL TERM
9 (RLIN) 7
Topical term or geographic name entry element Law
General subdivision Civile
942 ## - ADDED ENTRY ELEMENTS (KOHA)
Source of classification or shelving scheme
Koha item type Book
Holdings
Withdrawn status Lost status Source of classification or shelving scheme Damaged status Not for loan Collection code Permanent Location Current Location Date acquired Full call number Date last seen Copy number Price effective from Koha item type
          Hardcover AAB College Library AAB College Library 2017-02-23 347.515.2 : 349 KADRIU 2003 2017-02-23 1 2017-02-23 Book

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës