Artikuj dhe studime për letërsinë e Rilindjes e të Pavarsisë (Record no. 1016)

000 -LEADER
fixed length control field nam a22 7a 4500
003 - CONTROL NUMBER IDENTIFIER
control field OSt
005 - DATE AND TIME OF LATEST TRANSACTION
control field 20170222150749.0
008 - FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS--GENERAL INFORMATION
fixed length control field 170222b xxu||||| |||| 00| 0 eng d
040 ## - CATALOGING SOURCE
Transcribing agency AAB
080 ## - UNIVERSAL DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
Universal Decimal Classification number 821.18.09
245 ## - TITLE STATEMENT
Title Artikuj dhe studime për letërsinë e Rilindjes e të Pavarsisë
260 ## - PUBLICATION, DISTRIBUTION, ETC.
Place of publication, distribution, etc. Tiranë
Name of publisher, distributor, etc. Libri Shkollor
Date of publication, distribution, etc. 1979
300 ## - PHYSICAL DESCRIPTION
Extent 259 p.
Dimensions 20 cm.
650 #0 - SUBJECT ADDED ENTRY--TOPICAL TERM
9 (RLIN) 166
Topical term or geographic name entry element Letërsi Shqipe
General subdivision Kritikë Letrare
942 ## - ADDED ENTRY ELEMENTS (KOHA)
Source of classification or shelving scheme
Koha item type Book
Holdings
Withdrawn status Lost status Source of classification or shelving scheme Damaged status Not for loan Collection code Permanent Location Current Location Date acquired Full call number Date last seen Copy number Price effective from Koha item type
          Hardcover AAB College Library AAB College Library 2017-02-22 821.18.09 ARTIKUJ 1979 2017-02-22 1 2017-02-22 Book

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës